Ana sayfa > Haberler > İçerik

LED ekran tarama modu nedir?

Aug 18, 2015

Birçok kişi, LED ekran tarama modu karıştı ne vardır çalışır? Ve bu etkiler için LED ekran nedir? Burada vermek bilgi detay:
LED IC, tahrik demek
anlamına gelir LED kapalıdır.
Her sürücü IC 16 pinler ve 16 LED çipi en sürebilirim. Statik götürmek tarz LED modül tüm LED'ler aşağıdaki resim gibi herhangi bir zamanda IC tarafından yürütülen anlamına gelir:

1/12 tarama modu, 1/12 LED modül üzerinde aynı anda IC tarafından tahrik edilmektedir ve diğer 1/12 LED yakın zaman tahrik edilmektedir anlamına gelir.

1/6 tarama modu, 1/6 LED modül üzerinde aynı anda IC tarafından tahrik edilmektedir ve diğer 1/6 LED yakın zaman tahrik edilmektedir anlamına gelir.

Not: tarama modunu değiştirmek çünkü satırları çok hızlı tarama ve insan gözü tarafından seçkin, görsel olarak, hissettiğimiz bu yüzden LED'ler ışık her zaman açık, ama aslında, tarama modunu LED'ler ne zaman göreceğiz.
Yani, düşük tarama modunu kurtarmak götürmek IC ve maliyet tasarrufu. Ama ne için LED ekran etkiler?
1) parlaklık: Yüksek tarama daha fazla LED ışık ile bir anda, parlaklığı alt tarama modu yüksektir, teorik olarak, aynı LED göstermek için statik tarama 1/2 tarama Çift Kişilik parlaklık, ve 1/4 tarama 1/8 tarama Çift Kişilik parlaklık. Ama bu mutlak formül, değil çünkü bir ara orada değil çok parlaklık, gerek düşük akım ve nihayet parlaklığı kesti.
2) yenileme hızı: genellikle alt tarama düşük yenileme hızı daha yüksek inceden inceye gözden geçirmek ile. Ve esas olarak yenileme hızı bağlıdır çünkü PCB tasarım bu parlaklık, olarak birden fazla formül gibi geçerli değildir.
3) enerji tüketir: teori, daha yüksek tarama, daha yüksek güç, bu geçerlidir örneğin 1/5 tarama çift güç için birden çok formül 1/10 olarak taranmasını tüketmek. Ayrıca, mevcut tarafından sınırlandırma, fabrikalar geçerli ve son olarak güç ve parlaklığını azaltabilir.
Bu nedenle, yol için bir makul tarama modu seçmek çok önemlidir görüntülemek, değil daha yüksek daha iyi, aynı zamanda değil sohbet. Lüzum o parlaklık, güç, yenileme hızı ve maliyet dayalı, sonunda iyi bir LED ekran tasarımı.