Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ne COB AÇMIŞTIR?

Aug 18, 2015

COB LED çipi LED gemide anlamına gelir, substrat çıplak çipi iletken veya iletken olmayan yapışkan tarafından birbirine bağlamak ve elektrik bağlantısını elde etmek için bağlar tel çıplak çip teknolojileri biridir. COB paket doğrudan substrat için fiş sayısı iliştirin, sonra birlikte paketlenmiş silika jel, epoksi reçine veya diğer malzemeler, fosforlu sarı parçasıdır.
İşlem üretmek:
COB paketinin ilk adım gofret yerleşim noktası tarafından termal iletken epoksi substrat yüzeyindeki karşılamaktır (genellikle epoksi reçine gümüş parçacıkları ile karıştırılır). İkinci gofret doğrudan substrat yüzeyinde, sonra düzeltme gofret için belgili tanımlık substrate sıkıca ısıl işlem tarafından alınır. Üçüncü gofret ve substrat arasında elektrik bağlantı yapıştırma yöntemi telle kurmaktır.

COB LED avantajları:
COB ışık kaynağı yaklaşık % 30 kaydedebilirsiniz mal uygulamada, uygulamalar ve yarı iletken aydınlatma tanıtımı için büyük önemi olan LED paket maliyet, ışık motoru üretim maliyetleri ve ikincil ışık dağıtım maliyetleri esas olarak yalan söylemez.
Performans, rasyonel tasarım ve kalıp, mikro lens aracılığıyla COB ışık modülü nokta kusurlarý önlemek ve aynı zamanda ayrı ışık kaynağı cihazdaki diğer kusurları var ışık parlama. Geliştirmek için etkili durumu altında CRI azaltmak böylece ışık verimi ve ömür boyu önemli ölçüde uygun şekilde, bazı kırmızı fişleri ekleyebilirsiniz.
Uygulama, COB modülü daha basit ve kullanışlı hale aydınlatma üretici üretim yapan ve maliyet etkin bir şekilde azaltır. Üretim, yüksek verim ve büyük ölçekli COB modülü üretim mevcut teknoloji ve teçhizat destekler.
LED aydınlatma piyasasının gelişimini ile aydınlatma talep hızla büyüyor, göre farklı aydınlatma uygulamaları sorar, seri üretim için bir dizi COB ışık kaynağı modülü üretebilir.
COB LED dezavantajları:
COB ambalaj teknoloji performans sorunu, ışık kaynağı ve onun çalışma sıcaklığı güvenilirliğini artırmak nasıl olduğunu. Ancak, şu anki piyasa COB ambalaj şirketlerin çoğu küçük ve çoğunlukla alüminyum yüzey malzemesi olarak kullanıyorlar. Alüminyum COB güvenilirlik büyük termal dayanıklılığı nedeniyle, ölüm LED veya yüksek ışık zayıflama neden kolay düşüktür. Seramik yüzey ideal bir COB malzeme, ama maliyeti nispeten yüksek, 2W, müşteri tarafından kabul edilmesi zor daha az güç için özellikle.
Ayrıca, COB ışık kaynağı piyasada talep hala düşük varmıştır. Buna ek olarak, COB LED mevcut standardizasyon sorunları, paket üreticileri standartlarının ve iki taraf entegrasyonu zor var ve bu yüzden aydınlatma fabrikalar aynı değildir.
Uygulama:
Şu anda, COB LED ana uygulamaları ve lambalar madencilik, spot ışıklar, sokak ışıkları ve benzeri.