LED Ekran Çeşitli Renk İşleme Teknolojisi Türleri

LED Ekran Çeşitli Renk İşleme Teknolojisi Türleri

Date:Mar 11, 2017

1. 3 + 2 çok renkli renk işleme yöntemleri:

Son yıllarda, 3 + 3 çok renkli ekranı (kırmızı, yeşil, mavi artı sarı, mavi, mor) tartışmak isteyen düz panel ekran alanında renk gamını genişletmek, daha zengin doğal renk üretmek. Peki, led ekran 3 +3 çok renkli ekran elde edebilirim?


Monokromatik ışık için görünür aralıkta sarı ve mavi olduğunu biliyoruz, sarı, mavi LED'in yüksek doygunluğuna sahibiz. Ve karmaşık renk ışığı için mor, tek yongalı mor LED yok. Her ne kadar biz kırmızı, yeşil, mavi artı sarı, mavi, mor 3 +3 çok renkli led ekran serisi elde edemeyiz. Bununla birlikte, kırmızı, yeşil, mavi artı sarı, yeşil 3 +2 çok renkli ledli ekran çalışması mümkün. Doğada sarı ve camgunun yüksek doymuşluğu nedeniyle; Bu nedenle çalışma biraz değerlidir.


Mevcut televizyon standartlarında, video kaynağı yalnızca kırmızı, yeşil ve mavi üç temel renktir ve sarı ve mavi iki renk yoktur. Peki, ekran terminali sarı, yeşil iki temel renk nasıl sürülebilir?


Aslında, sarı ve yeşilin iki ana renk sürme gücünü belirlerken; Aşağıdaki üç ilkeyi takip ediyoruz:


1, renk doygunluğunun aynı anda geliştirilmesinde renk değiştirmeyecektir;


2, renk gamut genişletmek için, böylece renk doygunluğunu artırmak için sarı ve yeşil iki temel renkleri artırmak. Genel parlaklık değeri değiştirilemezken;


3, merkez olarak D65; RYGCB renk gamutuna bitiş noktası olarak, doğrusal genişleme kapsamındaki renk gamutunda.


Yukarıdaki üç ilkenin rehberliğinde; Yerçekimi kanununa göre 3 + 2 çok renkli renk işleme yöntemi bulabiliriz. Bununla birlikte, gerçek anlamda 3 + 2 çok renkli tam renkli elde etmek için sarı, mavi LED parlaklığının üstesinden gelmek zorundayız; Maliyet artışı ve diğer zorluklar, şu anda teorik tartışma ile sınırlıdır.


İkinci olarak, renk azaltma işlemi:


Saf mavi, saf yeşil LED, böylece geniş renk yelpazesi aralığında tam renkli LED ekran, yüksek parlaklık endüstrisi tarafından aranan şekilde doğdu. Bununla birlikte, kırmızı, yeşil ve mavi LED renk koordinatları ve PAL TV kırmızı, yeşil ve mavi renk koordinatları daha büyük bir sapma gösterir (bkz. Tablo 1), bu nedenle LED renk reprodüksiyonunun zayıf olmasına dikkat edin. Özellikle insan ten renginin performansında, görselde daha belirgin sapma var. Sonuç olarak, renk


Üreme teknolojisi ortaya çıktı. Bu noktada rengin geri yüklenmesinin iki yolu tavsiye ediyorum:


1, kırmızı, yeşil ve mavi üç renkli LED renk koordinat alanı dönüşüm, böylece mümkün olduğunca üç ana renk arasındaki LED ve PAL TV, böylece büyük ölçüde led ekran renk çoğaltma geliştiriyor. Bununla birlikte, yöntem ekranın renk doygunluğunun önemli derecede düşmesi için, ledli görüntüleme aralığının renk gamını önemli ölçüde azalttı.

2, düzgün düzeltilmesi gereken insan göz rengi gamına sadece en hassas olanı; Ve diğer insan gözü orijinal renk doygunluğunu azaltmak için renk gamına mümkün olduğunca az hassas değildir. Bu renk çoğaltımı ve renk doygunluğu arasında dengelenebilir.


Üçüncüsü, primer renk dalga boyunun seçimi:


LED ekranın gereksinimlerine sahip insanlarda LED ekran gittikçe artmakta ve yükselmektedir; sadece arıza ve taramanın LED renk koordinatları, seçici gözleri, kapsamlı düzeltme için ekran ekranını, renk tezliliğini sağlamak için başarısız olmuştur Geliştirmeler başarılabilir .


Aynı marka LED'in ilk uluslararası markasının bile geniş bir dalga boyu sapması ve renk doygunluğu sapması olduğunu ve sapma aralığı yeşil renk farkı tanımlama eşiğinde insan gözünü aştığını tespit etti Bu nedenle, renk tekdüzeliği düzeltme önemli önem taşıyor .

CIE1931 kromatiklik diyagramında yerçekimi yasasına göre şunları bulduk: G aralığında (abcd) kırmızı ve mavinin belli bir yüzdesini karıştıran herhangi bir noktada renk çizgisinin renk koordinatlarını karıştırabilirsiniz CR satırı ve düz çizginin kesişimi dB.


Kromatiklik tekdüzeliği büyük ölçüde iyileştirilmesine rağmen. Bununla birlikte, düzeltilen renk doygunluğu önemli ölçüde azaltılır. Aynı zamanda, başka bir öncülün yeşil renk üniformitesini düzeltmek için kırmızı ve mavinin kullanımı, kırmızı, yeşil ve mavi renklerdeki aynı pikseldir; merkezi bir dağıtım kullanarak mümkün olan en fazla üç çeşit kırmızı, yeşil ve mavi yapar Daha iyi bir efekt elde etmek için renk karıştırma mesafesini olabildiğince yaklaştırın. Mevcut endüstri genelde LED eşit dağılımlı yöntemle renk karışıklığının düzeltilmesini sağlayarak kaos getirmek için kullanılır. Buna ek olarak, onbinlerce kırmızı, yeşil ve mavi renk koordinat ölçüm çalışması nasıl başlatılacağı çok zor bir sorundur. Bir ipucu verdik.


Dördüncüsü, renk eşitliği tedavisi:


Led ekran renk üniformitesi problemi, endüstriyi rahatsız eden büyük bir sorundu; genelde, parlaklığın tekdüzeliğini artırmak için LED parlaklığının tek bir düzeltme noktası olabileceğine inanıyordu. Ve renklilik düzeltilebilir değil tekdüzeli, sadece LED renk koordinatları arıza ve tarama geliştirmek için.

3-11-2017.jpg

 
Bir çift: Nasıl Kurulur ve Dış Mekan LED'i Reklam Ekranı Debug Yapılır

Sonraki: Yeni Yılınız Kutlu Olsun