LED Ekran Malzemesi Analizi

LED Ekran Malzemesi Analizi

Date:Nov 06, 2017

Sert LED, muhtemelen bir sürü kırmızı LEDden oluşan ışık yayan diyotların gösterimi, karakterleri göstermek için genellikle parlak ışıklarla yönlendirilir. Metin, grafik, resim, animasyon, pazar, video, video sinyalleri ve diğer bilgi ekranını görüntülemek için kullanılır. led ekran arka plan LED aydınlatıcı renk ve verimlilik ve LED malzeme ve teknikler üretimi, top lamba tam Blu ışın başladı, ancak kullanıcının farklı ihtiyaçlarına göre, floresan toz takip, şu anda yaygın olarak kullanılan kırmızı renk , yeşil ve mavi. LED'in düşük çalışma voltajı (sadece 1.5 ~ 3.6V), aktif lüminesans ve belirli parlaklık, parlaklık ve voltaj (veya akım) regülasyonu ve darbe direnci, titreşim direnci, uzun servis ömrü (1 00000 saat), dolayısıyla büyük ekran ekipmanları.

Şimdilik, başka bir ekran modu yoktur ve LED ekran modu eşittir. Siyah beyaz ve renkli, kırmızı, yeşil ve mavi üç LED tüp için bir piksel ekran olarak birlikte kırmızı ve yeşil LED, ekran renkli ekranın veya tam renkli bir piksel olarak bir araya getirilir. Renk tek bir tür renk denir, iç mekan LED ekran piksel boyutunu genellikle 2-20 mm, genellikle birkaç birkaç kez 8-32 mm, her biri için 8-32 mm, dış mekan LED ekran piksel boyutu olarak LED paketi farklı renk üretebilir benimser piksel çok sayıda monokromatik LED bileşiminden oluşur, piksel tüp adı verilen ortak ürün, çift renkli piksel tüp genellikle genellikle iki kırmızı, bir yeşil, üç renkli piksel tüpten oluşur ve kırmızı 1 1 yeşil, 1 mavi kompozisyon içerir. Tek renkli, çift renkli veya üç renkli LED ekranlı ekranın üretimine bakılmaksızın, her LED parlaklığının bir piksel oluşturması gereken görüntüyü göstermek için parlaklığı ayarlayabilmelisiniz, ayarının hassas seviyesi gri seviyedir. ekran.

Gri seviyesi ne kadar yüksek olursa, görüntü o kadar hassastır, daha zengin renk, buna karşılık gelen görüntü kontrol sistemi de daha karmaşıktır. Genel 256 gri tonlama görüntüsü, renk geçişinin çok yumuşak olduğunu ve renk grafiklerinde 16 gri tonlamalı geçiş çizgisinin rengi çok belirgindir. Bu nedenle, 256 ila 4096 gri seviyeyi sağlamak için şu anda renkli LED ekran gereklidir. LED lüminesan materyalin görüntülenmesinde kullanılan şu şekiller vardır: Tek bir LED yonga, yansıtıcı kase, metal anot, metal katot, dış kaynakta epoksi reçine kabuğunun ışık toplama kabiliyetine sahip genel olarak LED lamba yayan lamba (veya tek lamba). Yüksek parlaklığa bağlı olarak basit bir piksel oluşturmak için bir veya daha fazla (farklı renk) tek bir ışık var ve dış mekan ekran için daha fazlası. LED nokta matris modülü, ışık yayan matrisi oluşturan çok sayıda yongadan oluşur ve epoksi reçine plastik bir kabuk içinde kapsüllenmiştir. Bir tarama sürücüsü için, iç mekan ekranı için yüksek yoğunluklu ekran oluşturmak kolaydır.


LED and LCD screen.jpg

 

Yama türü LED ışık yayan veya SMD LED lamba, tek bir noktadan bakımı gerçekleştirebilen, etkin bir şekilde mozaik olgusunun üstesinden gelebilen, kapalı tam renkli ekran için bir LED lüminesan lamba duyu kaynak formu paketidir. LED ekranlı ekran LED'i (LED): elektronik ekran veya kayan kelime ekranı olarak da adlandırılır. Metin, resim, animasyon, video, içerik görüntülemek için kırmızı, mavi, beyaz, yeşil LED ışığı ile LED nokta matrisi ve PC LED panelinden oluşur. Kaligrafinin ve resimlerin akışını sağlayan genel reklam panosu gibi farklı düzenlemeleri yapmak için farklı vesilelerin ihtiyaçlarına göre, bir bellek kartı ekranında bir animasyon, tasarruf ürettik, gösterilen tekniklerle farklı ihtiyaçlar değişir, her bileşen ekran cihazının modüler yapısıdır.

Geleneksel ekran, genellikle ekran modülü, kontrol sistemi ve güç kaynağı sisteminden oluşur. LED, ScreenLED LEDdisplay geniş bir ilgi ve hızlı gelişme göstermiş ve kendi açıklarının avantajları bulunmamaktadır. Avantajları: yüksek parlaklık, düşük çalışma gerilimi, düşük güç tüketimi, büyük ölçekli, uzun ömürlü, darbe direnci ve istikrarlı performans. Gelişme umudu oldukça geniş, şu an daha yüksek bir parlaklığa, iklime karşı daha yüksek direnç ve daha yüksek ışık yoğunluğu, daha yüksek aydınlık tekdüzelik, güvenilirlik ve gelişme yönünde tam renkli. 1024-4096 süper gri kontrol, 16.7M ekran rengi, üç boyutlu güçlü renk duygusu ile LED ekran kontrolü. Statik tarama modunu kullanan statik tarama teknolojisi, güç tahriki ve parlaklığı tam olarak garanti eder. Otomatik parlaklık ayarı fonksiyonu ile otomatik parlaklık ayarı, en iyi oynatmayı sağlayabilir.

Yağıştan sonra LED ekran, yağmurlu bir günde, dezavantajları vardır, aynı zamanda parlaklığı korumak için LED ekran, ekran yakınında uzun bir süre için insanların gözleri kolayca göz hastalıkları teşvik edecek, gözyaşları görünür , kirlilik bu kaynak, çevre koruma teknolojisi olarak LED ekran tamamen insanların daha fazla ışığa ihtiyaç duyacak şekilde düşünülmelidir, ruhun etkisi, parlaklık aşırı iz değil ithal büyük ölçekli entegre devre kullanımı tam olarak geliştirilmiş güvenilirlik, boyutu ayıklamak kolay Destek.

LED ekranın üstün performansı,

1): Görsel mesafede güçlü parlaklık, güneşlik yüzey, görüntü içeriği net görülebilir.

2) 1024-4096 süper gri kontrol, 16.7M ekran rengi, üç boyutlu güçlü renk duygusu ile LED ekran kontrolü.

3) tamamen ithal büyük ölçekli entegre devre büyük ölçüde, farklı aydınlatma ortamlarında en iyi çalma elde edebilirsiniz, otomatik parlaklık ayarı fonksiyonu ile otomatik parlaklık ayarlama parlaklık garanti tamamen statik tarama tarama teknolojisi, statik kilit tarama kullanarak, yüksek güçlü sürücü geliştirilmiş güvenilirlik, uygun bakım ve hata ayıklama. dijital video işleme, ileri teknoloji, dağıtılmış tarama.

4) bozulma ortadan kaldırmak için yüksek çözünürlüklü ekran, modüler tasarım / sabit akım statik sürücü, otomatik parlaklık ayarı, süper Gao Liangchun Renk piksel, görüntü netliği, hiçbir jitter ve yeniden gölge LCD BSV teknolojisi. Video, animasyon, grafik, metin, görüntü ve diğer bilgi ekranı, çevrimiçi ekran, uzaktan kumanda. Bu tür malzemelerin LED renk ve üretim süreci farklıdır, farklı enerjilere sahip fotonlar üretebilir, böylece LED'i kontrol edebilirsiniz, dalga boyunun ışığı, ışığı veya renk spektrumu yayar. Malzemelerin kullanımı ile öncülük eden tarih, bir GaAs (GA), pozitif PN birleştirme voltajı (VF ışık veya voltajı anlayabiliyor), kızılötesi spektroskopisi için bir ışık olan 1.424V'dur.

(As) 2 yaygın olarak kullanılan fosfor (P) Ga (Ga) için LED malzeme, pozitif PN birleşim gerilimi 2.261V, ışık yeşil. 3. İki materyal temelinde, erken teşekküllü endüstriyel kullanım GaAs1-xPx malzeme yapısı ve teorisi LED'in herhangi bir dalga boyu çerçevesinde kızıl ötesi yeşile üretilebilir, alt simge x arsenik yüzdesinin yerini alacak bir fosfor öğesini temsil eder. Genel olarak PN birleşme voltajı aracılığıyla LED dalga boyu ve rengi belirlenebilir. Tipik olan GaAs0.6P0.4 kırmızı LED, GaAs0.35P0.65 turuncu ışık LED, GaAs0.14P0.86 sarı ışık, vb vardır. Galyum üretimi, arsenik, fosfor üç element, bu nedenle yaygın olarak bilinir. Bu üç element LED ışık yayıcı tüp.

Ve Blu ışının GaN (Dan Huajia), GaP yeşil LED ve GaAs kızılötesi tüpün iki elemanı olarak bilinen kızılötesi LED. Şu anda, LED'in dört elemanını üretmek için malzemenin dört elementinin dört elementinin alüminyum (AL), kalsiyum (CA), indiyum (in) ve azotu (n) içeren en yeni teknoloji AlGaInN karışımı, tüm görünür ışık ve UV spektral aralığının bir kısmı. Led LEDled ekran - renkli ampul 4. Işık yoğunluğu ölçme birimi aydınlatma düzeyi (Lux Lux) ve ışık akısı birim lümeni (LM), ışık yoğunluğu (candela mum güç ünitesi 5. 1CD (mumlar) nesnelerin tüm radyasyonunu ifade eder , platin donma noktası sıcaklığında, altıda bir ışık şiddeti bir santimetre karelik bir alan (daha önce çap 2.2 cm olarak anılır, kalite 75.5 g spermaceti mum, saatte 7.78 gram yanar, alev yüksekliği ise 4.5 cm'dir. ışık yoğunluğunun yatay yönü) 1 L (LM), 1 santimetre ışık akısı seviyesine sahip, 1 cm'lik bir mesafedeki CD 1 mum ışığının ışınlanmasını belirtir. 7.1Lux (Lux), ışık şiddeti 1L aydınlatma 1 metrekare alanında eşit olarak dağıtılan 8.Genel aktif ışıklı gövde Işık şiddeti birimi akkor lambalar, LED gibi mum ışığı CD'si, lümen l başına ışık akısı veya LCD projesi gibi nesnelerin iletimi veya; ve genelde fotoğraf ve diğer alanlar için kullanılan lüx lux lüks ünitesi. Üç tedbir değeri eşdeğerdir, ancak farklı açılardan anlaşılması gerekir. Örneğin: 1600 lümenlik bir LCD projektör parlaklığı (akı) varsa, toplam yansıma ekran boyutuna yansıtma 60 inç (1 m2) ve ışık kaynağından 1 cm uzakta çapak aldığını varsayılarak 1600 lux için aydınlatma, buruşturma 1 cm2 alanı, ışık yoğunluğunun ışık çıkışı 1600CD'dir. Ve ışık iletiminin, yansımanın veya iletim kaybının ve filmin ışık dağılımının kaybolmasından dolayı gerçek LCD projektörü düzgün değildir, parlaklık büyük ölçüde azaltılır, genel olarak verimliliğin% 50'si çok iyidir. 9 pratikte kullanıldığında, Işık yoğunluğu hesaplaması genellikle Ölçme ve haritalama veri birimini karşılaştırmak için kullanılır.


screen with accessory.jpg

LED gösterge ekranı için aktif ışıklı gövde genel olarak ışık yoğunluğunun bir birimi olarak CD / metrekare kullanır ve bakış açısı yardımcı parametre olarak, ekran gövde biriminin yüzeyinin aydınlatma lux birimine eşdeğerdir; bu değer ve ekranı etkileyen görüntü alanı çarpılacak, parlaklık yoğunluğunun en iyi görünümünde tüm ekran gövdesini elde edecek, ilgili alan sabit hipotezindeki ekran gövde parlaklığı şiddetinde her piksel, bu değer tüm ekranın ışık akısı olarak görülebilir vücut. Günışığı daha ideal bir ekran efekti olmadan önce parlaklığın 4000CD / metrekareye ulaşması için genel açık hava LED ekran. Genel kapalı LED, 700 ~ 2000 CD / metrekare maksimum parlaklık. Tek bir CD'nin parlak yoğunluğu bir birim olarak LED'dir ve görüş açısı ile lüminesans yoğunluğu LED'in rengiyle ilgili değildir. Birden mCD'den beş bin mCD aralığına kadar tek ışık yoğunluğu.

LED üreticisi tarafından verilen parlaklık, LED ışığının 20mA akımda ve optimum görüş açısı ve merkezi konumda maksimum ışık yoğunluğunun bulunduğu noktaya işaret eder. Üstteki lensin şekli ve LED çipinin konumu, üstteki lensin şekli ve LED çipinin LED'in üst kısmındaki konumu ile belirlenir. Genel olarak aynı görüş açısı büyük, en küçük ışık yoğunluğu küçük, ancak üç boyutlu hemisferik akışında biriken açlık hissi vermiştir. Şekil 10'da, çok sayıda LED boşaldığında, ışıklı yüzeyin ışıklı alanı karşılıklı olarak üst üste bindirilir ve tüm ışıklı düzlemin ışık yoğunluğu dağılımı nispeten tekdüzedir.

Hesaplama ekranında, ışık şiddeti, LED'lerin emisyon yoğunluğuna ve ledli perspektife göre, maksimum emisyon yoğunluğu değerlerini sağlayan üreticiler, tek bir ortalama parlaklık yoğunluğu olarak değişen% 30 ~% 90 ile çarpılır. 11. Genel LED ışık yayan yaşam çok uzun, üreticileri genellikle 1'den fazla 00000 saat olarak işaretlenmiş, gerçek de LED aydınlatma çürüme döngüsü, otomobil teknesi kırmızı tüp ışığı en gibi bir düzineden fazla parlaklığından birkaç saat sonra, yalnızca orijinal yarısı. Parlaklık zayıflamanın süresi, LED üretiminin malzeme teknolojisi ile çok ilgili. Genel olarak, parlaklık zayıflamasının dört unsuru ekonomik koşullar altında LED seçilmelidir. 12. Beyaz, parlaklık oranına göre karışık kırmızı, yeşil ve mavi renktir ve% 69 ışığında yeşil parlaklık kırmızıya% 21, yoğunluk% 10, karışık renk torunları gözün saf beyaz olduğunu hissediyor. Ancak renk yönü koordinatları, işlemin bir sonucu olarak kırmızı, yeşil ve mavi renklerini verir.


Bir çift: Dört İpucu Açık LED Göstergeler Bakım için

Sonraki: Yüksek Kalitede Dış Mekan LED Ekran Nedir?