Ana sayfa > Haberler > İçerik

LED ekran parlaklığını ve görüş açısı

LED ekran parlaklık ve görüş açısı

Parlaklık

Bir LED ekran parlaklığını genellikle nit sayısal bir değer tarafından ifade edilir. Bir sirke illuminative parlaklık candela (cd/M2) metrekareye çıktı olarak açıklanan birim olarak tanımlanır. Bit yumurtaları sayısı yükseldikçe, daha parlak ekran. Genel olarak, kapalı LED ekran parlaklığını yaklaşık 800 IS ~ 1500nits. Açık 5000nits fazla gerektirir.

Görüntü açısı

Diyot ışık bir fener gibi bir tek, dar ışın dışarı koyabilirsiniz veya bir ampul gibi bir odanın geniş bir dizi çıktısını alabilirsiniz. Ne tür olursa olsun onlar are - hakkında ayni miktar-in ışık diyot çıkış ancak "geniş açı" diyotlar kendi ışık horizon yayılmış ise "yüksek ışın" diyotlar dar açı ile bir küçük nokta içine daha fazla ışık odaklanmak. "Yüksek ışın" diyotlar dar bir görüş açısı ile yapılmış bir işaret önünde durmak için olsaydı, yani, son derece parlak bir işaret doğrudan bu önünde durdu, ancak odağını, küçük spot ışığa yürüdü dakika hiçbir şey göreceğimi göreceğiniz ama siyah.

Geniş görüş açısı ile LED, görüntü tutarlı parlaklık ve ekranın tamamını görüntüleme aralığı boyunca üniforma renkleri görülür.