LED ışık zayıflama sınamak nasıl?

LED ışık zayıflama sınamak nasıl?

Date:Aug 17, 2015

LED ışık zayıflama iletim sırasında ışık zayıflar, her şirketler tarafından yapılan LED ışık fades farklıdır, hafif çürüme Ayrıca yüksek güçlü LED ve bu sıcaklık doğrudan ilişki için esas olarak küçük parça, fosfor ve ambalajlama teknolojisi üzerinde bağlıdır. (Akısı zayıflama, renk değişikliği, vb dahil olmak üzere) LED aydınlatma gücü zayıflama ölçümüdür standart LED kalitesi, Ayrıca birçok LED üreticileri ve LED kullanıcı için büyük bir endişe 's.

Ömrü LED sanayi göre LED ürün için LED ömrü kadar ışık solmak başlangıç değeri Birikmeli Çalışma saat özgün değeri % 50'si ile tanımıdır. LED onun son yaşam süresi elde zaman bu demektir ki hala parlak LED. Ancak, ışık Eğer izin verilmiyor aydınlatma ışık zayıflama onun %50 çıktı. Tipik olarak, kapalı hafif çürüme aydınlatma % 20, dış mekan aydınlatma fades verilmiyor daha 30 %'den büyük büyük değil olabilir.

Şu anda, beyaz LED ışık zayıflama vardır girmek için sivil aydınlatma piyasada en önemli konulardan biridir. Ve üreticileri genellikle üç şekilde zayıflama test edilmiştir:

1) görsel yöntemi: sürekli yaktı LED, parlaklığı gözlemlemek ve renk değişiklikleri insan gözü tarafından.

2) kullanım açık renk test çalgı: Bu sürekli yanan LED sürecinde sık sık LED ışık renk test aleti içine al ve sınav sonuçları EXCEL veya diğer araçları kayıt test sonuçları ve rapor.

3) profesyonel test aletleri, ışık fades ölçmek için LED test donanımları, sürekli yanan, sistem sırasında konur kullanım LED parlaklık ve renk değişikliği için gerçek zamanlı izleme, otomatik olarak bilgi sayfası oluşturmak.

Bir çift: LED ekran ışık zayıflama azaltmak nasıl?

Sonraki: LED Dijital Tabela içerik yönergeleri