Nasıl LED sürücü IC seçilir?

Nasıl LED sürücü IC seçilir?

Date:Aug 17, 2015

LED taşınabilir cihazların günlük ofis uygulamalarının içinde sarsılmaz yerini kurmuştur. İçin büyük ölçekli LCD panel uygulamalarının içinde ana akım CCFL meydan okumaya başladı. Aydınlatma, LED enerji verimliliği, Çevre Dostu, uzun ömür ve düşük bakım gibi vurgulanan özellikleri nedeniyle piyasada özellikle popüler. Sürücü devresi LED çok önemli ve ayrılmaz bir parçasıdır. Aydınlatma, arka aydınlatma veya gösterge paneli olsun, seçtiğiniz sürücü devresi teknik mimari bir belirli uygulamalara karşılık gelmesi gerekir.

LED aydınlatma mekanizması şöyle der: biter, azınlık taşıyıcı hem fazla enerji serbest bırakmak için çoğunluk taşıyıcıya yarı iletken birleştireceğimi için ileriye doğru gerilim uygulandığında, fotonlar vererek. LED sürücü devre ana AC voltajı sabit güç kaynağı aktarıp gerilim ve akım gereksinimlerine uygun olarak LED cihazlar maç işlevlerdir. Emanet ihtiyaç dışında LED sürücü devre Ayrıca iki temel özellikleri içermelidir:
İlk olarak, geçerli bir sabit mümkün olduğu kadar uzun tutulmalıdır, böylece çıktı geçerli değişim özellikle güç kaynağı Değiştir ±15% aralığının ötesine gittiğinde ± % 10 Aralık arasında muhafaza yapabiliyor. İşte nedenleri LED monitör, diğer aygıtlar aydınlatma veya arka aydınlatma olarak kullanırken sürekli geçerli sürücüye sahip olmak için:
1. en yüksek hızı aşan ve daha fazla güvenilirlik etkileyen geçerli sürücü önlemek için.
2. beklenen parlak gereksinimlerini karşılamak ve her LED renk ve parlaklık homojenliği emin olmak için.
İkinci olarak, LED sistem verimliliği yüksek bir düzeyde kalabilmeniz sürücü devre düşük güç tüketimi tutmalı.
PWM (darbe genişliği değiştirme) Zaman zaman tarih ve LED sürücü kapatmak için basit dijital darbeleri kullanır teknoloji ayarlama geleneksel bir ışıktır. Sistem kolayca LED parlak ayarlamak için çıktı değiştirmek için geniş ve dar dijital nabız sağlamak yeterlidir. Avantajı teknoloji uygulama kolaylığı ile yüksek verimlilik ile kaliteli beyaz ışık sağlamak mümkün olmasıdır. Ama ölümcül bir dezavantaj: EMI (elektromanyetik parazit) duyarlı, hatta bazen duyulabilir sesler üretir.
Voltajı artırmak LED sürücü devre, iki farklı topolojik mod, yani bölünmüş, voltajı artırmak endüktör ve şarj bump üzerinden önemli bir görevdir. LED akım tahrik ve endüktör aktarım anda en verimli, çok gerilim destek endüktör üzerinden en büyük gücü % 90 eğer düzgün ressam ulaşabilirsiniz yüksek verim içinde yer alır. Be onun zayıflık olarak çok dikkat çekici, yani, güçlü EMI, hangi dayatır telekomünikasyon ürünleri cep telefonları gibi sistemlerde yüksek gereksinimleri. Şarj pompalar görünümü ile çoğu cep telefonlarına gerilim endüktör üzerinden artırmak yok. Tabii ki, gerilim boost şarj pompa ile verimliliğini başka şekilde daha düşüktür.
Aydınlatma veya uygulamalar arka aydınlatma olursa olsun, ürün tasarımcısı sürücü transfer verimi yetiştirme sorunu yüzleşmek zorunda. Transferi geliştirmek için verimliliği sadece taşınabilir ürünler için bekleme süresini uzatmak yararlı değil ama aynı zamanda LED ısı dağılımı sorunu çözmek için önemli bir araç olduğunu. Aydınlatma, yüksek güç LED transfer verimi arttırmak sorunu da altını çiziyor.
LED geçerli ihtiyacı ve gerilim teskin bileşenleri işyerinde yüksek bölünmüş gerilim ve düşük güç tüketimi ile özellikli, aksi takdirde, yüksek verimli LED tüm sistem etkinliğini yüksek çalışma tüketimi nedeniyle, enerji tasarrufu ve yüksek verimlilik ilkesine aykırı düşürür. Bu nedenle, direnç veya devre sabitleme serisi gerilim yerine LED sistemi yüksek verimliliği sağlamak mümkün olduğu kadar ana geçerli sınırlayıcı devre güç kaynağı ile kapasite, endüktör veya anahtarlama devre gibi yüksek verimli devreleri kullanmanız gerekir. Serisi sabit güç çıkış devresi LED ışık verimi güç kaynağı geniş bir sabit tutmak, ancak normal IC devreleri bazı verimlilik kaybedersiniz. Güç kaynağı ile devre anahtarlama evlat edinme güç kaynağı varyasyonu dramatik gerilim altında yüksek transfer verimi ile sürekli güç çıkışı garanti yapabiliyor.
Şu anda, LED ışık saçan onun etkinlik ile üç bant floresan lambalar yerine uzak olduğunu henüz LED ışıklar altında Emanet ekstra düşük voltaj (SELV), örnekler, yüzme havuzları veya kürek çekmeye havuzları, araştırma lambalar sualtı ışıklar için verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. Ayrıca, LED güneş enerjisi, Rüzgar enerjisi veya acil durum lambaları gibi yeşil enerji doğrudan kullanımında benzersiz avantajları vardır. Ayarlama ışığında özellikle LED sadece sıfır yüzde yüz ayarlama için fark ama aynı zamanda gaz deşarj lambaları için zor bir iştir dayanıklılık, zarar vermeden işlemi ayarlama bütün sırasında yüksek etkinlik korumak.


Bir çift: NEWSTAR yeni ürün--Epoch serisi

Sonraki: Yeşil LED ekranlar ile olmak