Nasıl LED etkiler kalite görüntülensin mi?

Nasıl LED etkiler kalite görüntülensin mi?

Date:Aug 18, 2015

Nasıl LED etkiler kalite görüntülensin mi?

İçin tam renkli LED ekran, en kritik bileşenleri LED, kalite çok önemli bir rol oynuyor LED ekranda. Metrekare başına büyük sayı LED LED ekran kullanır, LED doğrudan performans, renk doygunluğu ve tam renkli LED ekran keskinliğini belirler.

1) renkli LED ekran parlaklığını
LED parlaklık tam renkli LED ekran parlaklığı, daha yüksek akım kullanımını belirler, LED parlaklık daha yüksektir. Ayrıca, LED aynı çip boyutu, daha küçük görüntü açısı, daha yüksek parlaklık farklı açı var ama ekranın görüş açısı genellikle 100 derece-110 derece, LED ekran yeterli açısı sağlamaktır.

2) LED ekran hatası oranı
LED ekran binlerce veya hatta yüz binlerce kırmızı, yeşil ve mavi LED bileşenleri tarafından oluşur. Genellikle başarısızlık oranı daha az 1/10.000 72 saat sonra test yaşlanma olduğunu.

3) LED ekran ışık zayıflama
LED parlaklık yavaş yavaş uzun süreli kullanım ile birlikte çürüme, zayıflama ve benzeri LED çipi, yardımcı malzeme, ambalajlama teknolojisi ile ilgilidir. Genel olarak, sonra 1000 saat 20 tarihinde yaşlanma anne normal sıcaklıkta, kırmızı LED zayıflama-meli var olmak daha az %7, mavi ve yeşil LED çürüme az % 10 olmalıdır. RGB ışık çürüme tutarlılık böylece ekran kalitesini etkileyen gelecekte beyaz dengesi üzerinde büyük etkisi vardır.

4) LED ekran antistatik yeteneği
LED yarıiletken aygıtlar olduğundan, statik elektrik için duyarlı, Anti-statik yetenek LED ekran ömrü için önemlidir bu yüzden hata statik tarafından kolayca. Genellikle, anti statik voltaj testi LED Lamba 2000V daha fazla olması gerekir.


Bir çift: 2015 IDİ Haberler

Sonraki: LED ekran tarama modu nedir?